Komu najlepiej zlecić stworzenie strony internetowej?

Repozytorium Github

Decyzja o tym, komu zlecić stworzenie strony internetowej, jest jednym z najważniejszych kroków w początkowym etapie rozwoju firmy. W dzisiejszych czasach strona www jest nieodłącznym elementem każdego biznesu, a jej jakość ma bezpośredni wpływ na wizerunek firmy w Internecie. Dlatego też tak ważne jest, aby zlecić jej stworzenie odpowiedniej firmie lub osobie. W tym artykule przedstawimy kluczowe wyznaczniki dobrze zoptymalizowanej strony internetowej.

ELASTYCZNOŚĆ

Jednymi z najważniejszych aspektów przy tworzeniu strony internetowej są jej funkcjonalność, estetyka i zgodność z najnowszymi trendami. Programiści gwarantują zapewnienie wszystkich tych elementów ze względu za swoje szersze możliwości kodowania stron, które posiadają dzięki obyciu w zróżnicowanych językach programowania i frameworkach.

Korzystanie z CMS, czyli systemów zarządzania treścią, pozwala za to na przyspieszenie procesu tworzenia strony internetowej. Gotowe szablony i narzędzia ułatwiają pracę, co skraca czas wdrożenia. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm, które potrzebują wdrożenia strony internetowej w krótkim czasie.

Witryny tworzone przez programistów są bardziej elastyczne i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Programiści mogą dostosować każdy aspekt strony, aby spełnić wymagania klienta - od układu i wyglądu po specjalistyczne funkcjonalności. CMS posiadają ograniczenia w zakresie dostosowywania stron, aczkolwiek mają jednak niższy próg wejścia do zarządzania nimi przez osoby niezwiązane z programowaniem, gdyż systemy zarządzania treścią pozwalają na samodzielne dokonywanie podstawowych zmian na stronie.

Innym ważnym aspektem jest to, że programiści mają bardzo szerokie możliwości, aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Dzięki temu będzie ona odpowiadała charakterowi działalności firmy, a następnie trafiała do odpowiedniej grupy odbiorców.

Warto zwrócić także uwagę na społeczność zgromadzoną wokół systemów zarządzania treścią, takich jak choćby Wordpress. Umożlwia ona rozwijanie różnych wtyczek, motywów i aktualizacji pozwalającyh na rozwój witryny. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość skrytów podpinanych do strony moze prowadzić do wolniejszego jej ładowania.

Do What Is Great

BEZPIECZEŃSTWO

Witryny internetowe tworzone przez programistów są bardziej bezpieczne. Potrafią oni stosować zróżicowane technologie i rozwiązania, aby chronić stronę przed atakami hakerskimi i zabezpieczać dane użytkowników. Mogą łatwo monitorować w kodzie potencjalne problemy z bezpieczeństwem, a następnie szybko je rozwiązywać.

Systemy zarządzania treścią oferują za to częste aktualizacje zabezpieczeń. Zapewniają także wtyczki i rozszerzenia zmniejszająca szanse wystąpienia problemów z bezpieczeństwem. Dodatkowo korzystanie z CMS umożliwia zatrudnianie specjalistów od bezpieczeństwa, którzy nie muszą posiadać rozległej wiedzy z zakresu programowania.

Należy jednak pamiętać, że gotowe motywy i wtyczki mogą być nieaktualne lub zawierać luki bezpieczeństwa, co prowadzi do ich większej podatności na ataki. Programiści mają dużo większą kontrolę nad kodem i mogą dzięki temu doprowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa witryny.

Sieć

WYDAJNOŚĆ

Strony internetowe tworzone przez programistów są szybsze i bardziej wydajne. Możliwości dostosowywania kod strony prowadzą do optymalizacji jego wydajności i zapewnienia szybkiego ładowania strony dla użytkowników. Systemy zarządzania treścią nie pozwalają na takową optymalizację, co często prowadzi do wolniejszego ładowania strony.

Szablony i motywy, jakie udostępniają systemy zarządzania treścią są zwykle zoptymalizowane pod kątem wydajności. Dodatkowo oferują one wsparcie techniczne, co pozwala na uzyskanie pomocy od dostawcy systemu. Należy także zwrócić uwagę na rozbudowaną społeczność, chętną do udzielania porad.

Programiści, którzy specjalizują się w tworzeniu stron internetowych, posiadają nie tylko odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale także znają najnowsze trendy i technologie. Dzięki temu będą w stanie stworzyć stronę nie tylko estetycznie wykonaną, ale także spełniającą wszystkie wymagania funkcjonalne oraz zgodną z wytycznymi wyszukiwarek internetowych.

Kod na ekranie

Wybór pomiędzy powierzeniem stworzenia strony internetowej programistom a zleceniu wykonania tego zadania kreatorom pracującym na CMS zależy od preferencji klienta. Programiści gwarantują stworzenie dobrze zoptymalizowanej witryny, dostosowanej do danego sektora rynku, która jednocześnie będzie w pełni zabezpieczona. Systemy zarządzania treścią posiadają za to odpowiednio przygotowane motywy, co przyspiesza wdrożenie strony oraz rozbudowaną społeczność.

Wojtek Figiel

Wojtek Figiel

Chief Executive Officer