3 zalety modernizacji Twojej strony www

Pies przed laptopem

Opinia o nowo odwiedzonej stronie internetowej wyrabia się w podświadomości potencjalnego klienta w ułamku sekundy. Wiele stron www nie jest odpowiednio przygotowanych na funkcjonowanie w 2024 roku. Unowocześnienie strony internetowej może przynieść liczne korzyści dla Twojego biznesu. Pomówmy o nich w poniższym artykule.

Poprawa doświadczenia użytkownika

Nowoczesna i dobrze zaprojektowana strona internetowa jest bardziej przyjazna dla użytkowników i łatwiejsza w nawigacji. Skutkuje to lepszym odbiorem witryny wśród odwiedzających. Prowadzi to do zwiększenia zaangażowania klientów oraz dokonywania przez nich zakupów.

W celu poprawy doświadczeń użytkownika podczas jego kontaktu ze stroną, warto dzielić treści na krótkie paragrafy oraz wyróżniać kluczowe informacje. Istotne jest także stosowanie nagłówków, śródtytułów oraz list, w których można wypunktować najważniejsze dla użytkownika informacje. Niezwykle istotne jest także odpowiednie dopasowanie stylu i sposobu komunikacji do Twojej grupy docelowej. Stosuj język korzyści, aby użytkownicy mieli świadomość, jak dużą wartość im dostarczasz.

Ze względu na rosnącą liczbę użytkowników, którzy korzystają z Internetu na telefonach i tabletach, ważne jest, aby strona www była optymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych. Unowocześnienie strony internetowej zapewnia, że będzie ona wyglądać i działać świetnie na mniejszych ekranach.

Aby dostosować stronę internetową do urządzeń mobilnych, kluczowe jest korzystanie z odpowiednich frameworków zapewniających responsywność, takich jak Tailwind lub Bootstrap. Inną opcją jest wybór responsywnego szablonu lub projektu graficznego, który automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości ekranu. Należy zadbać o to, aby elementy nawigacyjne były łatwo dostępne, a tekst czytelny na smartfonach.

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych

Większe bezpieczeństwo, szybkość i wydajność

Bardziej nowoczesne strony internetowe są budowane z myślą o szybszym ładowaniu. To prowadzi do lepszego odbioru strony www przez użytkowników, a także wpływa pozytywnie na osiąganie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Wraz z rozwojem Internetu wzrastają również cyberzagrożenia. Modernizacja strony internetowej oraz jej stałe aktualizowanie pomaga chronić przed tymi zagrożeniami i zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo ich danych.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, szybkość i wydajność strony internetowej, warto zadbać o aktualizację oprogramowania oraz bibliotek, a także stosować protokół HTTPS oraz certyfikat SSL. Należy także optymalizować rozmiar i format obrazów oraz korzystać z hostingu, który zapewnia stabilność i wsparcie.

Poprawa wizerunku marki

Poprawa wizerunku marki

Nowoczesna i profesjonalna strona internetowa doprowadzi do polepszenia wizerunku marki i zagwarantuje wśród odwiedzających dobre wrażenie o Twoim biznesie. Zwiększa się wtedy szansa, że klienci wykonają pożądane przez Ciebie działania.

Aby ulepszyć wizerunek marki za pomocą strony internetowej, warto zadbać o spójność graficzną i kolorystyczną z logo i innymi materiałami promocyjnymi. Należy wybrać odpowiednie zdjęcia i grafiki, które odzwierciedlają charakter i wartości firmy oraz wykorzystywać elementy wizualne, które przyciągają uwagę i ułatwiają zapamiętanie marki. Nie możesz zapominać również o dodawaniu CTA, czyli wezwań do działania, które mogą zachęcać użytkowników do skontaktowania się z Tobą, zapisania się do newslettera, pobrania e-booka, dokonania zakupu lub dowolnej innej czynności, jaką chcesz osiągnąć.

Modernizacja strony internetowej przynosi liczne korzyści dla Twojego biznesu. Poprawia to doświadczenia użytkownika korzystającego z Twojej witryny, a także usprawnia wizerunek Twojej firmy. Jeżeli nie jesteś pewny, czy Twoja strona www jest przygotowana na funkcjonowanie w 2023 roku, możesz skontaktować się z ekspertem, który oceni to za Ciebie!

Wojtek Figiel

Wojtek Figiel

Chief Executive Officer